SESLENİŞ

Merhaba,

Ben, Fatma Dilek Gözütok 1973’ten 2017’ye kadar öğretmen, Eğitim Programları ve Öğretim alanı öğretim üyesi olarak çalıştım. Mesleğimin ilk yıllarında Gazi Üniversitesi Meslekî Eğitim Fakültesi’nde, son 30 yılda Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde hizmet verdim. Eğitim uzmanları ve öğretmenler yetiştirdim. Yüksek Lisans ve Doktora tezleri yaptırdım.

​Uzmanlık alanımın gereği ve bir bilim insanı olma sorumluluğum nedeniyle ülkemde yürütülen eğitim hizmetlerine ve uygulamalarına eleştirel gözle baktım. Son 20-25 yıldan beri eğitimde izlenen bilim dışı ve gericileşme adımlarını bir alan uzmanı olarak araştırdım, gözlemledim bazen yazdım, bazen konuştum. Araştırma görevlileri, öğrencilerim ve bazı meslektaşlarımla yaptığımız çalışmaların, söylediklerimizin, yazdıklarımızın bazıları Milli Eğitimin uygulamalarında küçük iyileşmelere neden oldu. Ama bu çalışmaların asıl görevi “Tarihe not düşmek” olmuştur.

Milli Eğitim uygulamalarıyla ilgili eleştirilerimi önceleri kitap haline getirmek istediysem de teknolojik gelişmeler beni  bu siteyi hazırlamaya götürdü.

​Yıllardır eğitime eleştirel bakışla yazdıklarımı, söylediklerimi ilgi duyanlarla paylaşmak istedim.

                                                                         Saygılarımla…